Eglės dailylentės VERTICAL PROFIL (VP)

Matmenys
20 x 120 x 3000 / 4000 / 5100 / 6000 mm
20 x 145 x 3000 / 4000 / 5100 / 6000 mm

Aukštos kokybės dailylentės, pagamintos iš eglės medienos. Šis profilis sukuria vientisą dinamišką išvaizdą dėl savo centrinio šešėlių tarpo. Unikalus profilis, siauresnis, aštresnis profilio apibrėžimas. Lengvai montuojamas ir pritaikomas. Dažniausiai naudojamas gyvenamųjų namų ar verslo projektams. Naudojamas tiek lauko, tiek vidaus apdailai.

  • Naudojama lauko ir vidaus apdailai.
  • Greitai džiūva ir itin mažai traukiasi.
  • Išsiskiria minkštumu, lankstumu, lengvumu, patvari, turi mažai dervos ir dideles rezonavimo galimybės.
  • Gali būti montuojamos horizontaliai ir vertikaliai.
  • Lygi apdaila, kvadratinės briaunos. Gali būti naudojamos kaip langų ir durų apvadinės lentos.
  • Natūrali spalva – nelakuota šviesi.
PATEIKTI UŽSAKYMĄ

Kiti eglės apdailos profiliai

Produkto aprašymas

Eglės mediena vienalytės sandaros, skirtingai nuo daugelio kitų medžio rūšių, sluoksnio nutolusio nuo šerdies struktūra yra tokia pat kaip ir šerdies. Todėl ne tik greitai džiūva bet ir itin mažai traukiasi. Išsiskiria minkštumu, lankstumu, lengvumu, patvari, turi mažai dervos ir dideles rezonavimo galimybės. Eglės smulkios šakos suteikia atsparumą laužimui, todėl ši mediena itin tinka įvairioms statybų, stogų konstrukcijoms, išorės apkalimo lentoms gaminti.

Spalva ir tekstūra

Eglės mediena šviesi, beveik balta, vienodos spalvos ir tekstūros, smulkaus, ilgo plaušo, blizganti. Lyginant su pušimi, eglės mediena ilgiau išlaiko savo natūralią spalvą. Eglė turi daug mazgų, kurie ryškiai matosi, ir nulemia medienos margumą ir išskirtinumą.

Minkštumas ir tvirtumas

Eglės mediena yra minkštesnė palyginti su kai kuriomis kitomis medienos rūšimis, pvz., maumedžiu. Tai ją daro lengviau apdirbti ir išpjauti. Tačiau ji išlieka pakankamai tvirta, kad būtų tinkama naudoti įvairiose statybos ir interjero projektuose.

Kvapas

Eglės mediena turi charakteringą ir malonų kvapą, kuris gali būti pastebimas, ypač kai ji yra naujai apdirbta arba naudojama šiltesnėje aplinkoje.

Džiovinimas

Džiovinimo metu eglės medienos poros „užsidaro“ ir jos yra vienodos tiek medienos šerdyje, tiek kamiene. Dėl ląstelių struktūros ypatybių, eglė sugeria mažiau drėgmės. Todėl drėgmės sąlygoti talpos pokyčiai yra mažesni. Eglės mediena taip pat turi mažai sakatakių, todėl šakų vietose sakų tekėjimas būna nedidelis.

Impregnavimas

Impregnuojant giluminiu būdu, eglės lentoms suteikiama papildoma apsauga, kuri garantuoja atsparumą drėgmei bei kintančioms oro sąlygoms. Veikiant vakuuminiam slėgiui, apsauginės cheminės medžiagos įsiskverbia giliai į medienos struktūrą, pailgindama medienos tarnavimo laiką. Vakuuminio impregnavimo technologija apdirbta mediena yra tvirtesnė už apdorotą terminiu būdu.

Kokybės klasė

Mūsų parduodama eglės mediena priklauso AB kokybės klasei. AB tipo mediena yra A ir B tipo lentų mišinys (santykis A – 70 %, B – 30 %).

Priežiūra

Specialus šių lentų impregnantas paveikus oro sąlygoms (lietus vis nuplauna, praskiedžia impregnantą), todėl ruda spalva nuo paviršiaus pasišalins per 3-12 mėn. Norint palaikyti lentų spalvą ir apsaugoti nuo aplinkos veiksnių rekomenduojama paviršių padengti tonuota alyva. Eglės mediena puikiai pasisavina impregnavimo medžiagą, lentos tampa tvirtos ir atsparios ilgesniam naudojimui.

Dydis

Mūsų eglės dailylentės, apdailos ir pjautinė mediena yra įvairių ilgių – nuo 2 iki 6 m. Standartinis plotis: 120 mm. Siauresni lentų pločiai turi nemažai privalumų, įskaitant platesnį dizaino variantų pasirinkimą ir didesnį matmenų stabilumą. Papildomas privalumas – siauresnio pločio lentos paprastai būna įvertintos gerokai daugiau, nei nurodyta jų specifikacijoje.

Techninė specifikacija

Medienos tipas Eglė.
Apdailos apdorojimas: Nėra.
Tankis Sausoje būsenoje apie X kg m³.
Ilgaamžiškumas: Tarnavimo trukmė – daugiau kaip X metų.
Kokybės klasė: AB (A ir B mišinys – A 70 %, B 30 %).
Drėgmė: Džiovinta iki maždaug X% (+/- 2%).
Paskirtis: Lauko ir vidaus apdailai.
Kita paskirtis: Naudojimas: paklotai, dailylentės, tvoros, grindys.
Išvaizda: Nuo šviesiai geltonai rudos iki auksinės rudos spalvos. Priklausomai nuo rūšiavimo, lentose gali būti keletas tamsių mazgų.
Oro sąlygos: Kai lentos vėsta, jų spalva pasikeičia į šviesią spalvą, kuri yra labai pageidautina daugelyje projektų.
Vabzdžių puolimas: Atsparus.
Apdorojimo klasė: Atsparus.
Judėjimo klasė: 145 mm ilgio lenta per metus gali svyruoti 3-4 mm.
Atsparumas smūgiams: Vidutinis.
Įbrėžimams ir dilimui: Vidutinis.
Apsauga nuo ugnies: Įmanoma impregnuojant. Galima apdoroti, kad būtų pasiekta priešgaisrinė klasifikacija: Euroklasė B-s1, d0.
Darbo charakteristikos: Itin geras apdirbamumas
Kada tvirtinti: Tinkami visi sezonai.